fbpx
  1. Home
  2. »
  3. Nasze usługi
  4. »
  5. Stomatologia estetyczna

stomatologia estetyczna warszawa ochotaSytuacje, kiedy Pacjenci dysponują zdrowymi zębami, lecz ich wygląd pogarszają pewne mankamenty, są nader częste. Dlatego też powstała stomatologia estetyczna, czyli dziedzina zajmująca się korektą estetyki uśmiechu. Proponuje ona wiele mało inwazyjnych zabiegów przynoszących zauważalne efekty w stosunkowo krótkim czasie. Dzięki nim możliwa jest poprawa np. koloru uzębienia, odbudowa drobniejszych uszkodzeń czy zmiana jego kształtu. Eksperci kliniki Pro Ortodont zawsze dobierają optymalne rozwiązanie, które zapewni leczonej osobie wymarzony uśmiech, zachowujący jednocześnie pełną funkcjonalność.

Poznaj lekarzy zajmujących się stomatologią estetyczną

9DS 5814 Easy Resize.com - dr Kinga Godzic dr Kinga Godzic Zajmuje się: profilaktyka, stomatologia estetyczna, stomatologia zachowawcza Absolwentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Od początku swojej kariery zawodowej skupia swoje działania na poprawie estetyki uśmiechu i twarzy swoich pacjentów przy jednoczesnym zachowaniu prawidłowej funkcji narządu żucia. Korzysta z nowoczesnych rozwiązań i aktualnej wiedzy medycznej poszerzanej na kursach i kongresach. Czytaj dalej

Co należy wiedzieć o stomatologii estetycznej

Jak już wspomnieliśmy, stomatologia estetyczna zajmuje się korektą różnego rodzaju estetycznych defektów uzębienia. W jej ramach wykonuje się liczne zabiegi, takie jak założenie licówek czy nowoczesnych wypełnień odbudowujących mniejsze ubytki i modelujących kształt zębów. Chociaż ich zastosowanie sugeruje się przede wszystkim osobom ze zdrowym uzębieniem, to są one w zasadzie przeznaczone każdemu Pacjentowi, którego uśmiech nie został dotknięty poważnymi problemami zdrowotnymi.

Hollywood smile, czyli śnieżnobiały uśmiech

Z pewnością wielu Pacjentów spotkało się już z terminem Hollywood smile, lecz profilaktycznie zacznijmy od jego wyjaśnienia – to nic innego, jak symetryczny oraz nieskazitelnie biały uśmiech, który jest charakterystyczny dla gwiazd światowego kina. Warto zaznaczyć, że jego osiągnięcie nie jest możliwe bez zastosowania zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej, a powód jest prosty – naturalny kolor zębów nigdy nie jest idealnie biały, a zależy to od barwy zębiny oraz przezierności szkliwa. Dlatego do uzyskania Hollywood smile używa się zabiegów pokroju wybielania zębów czy zakładania pełnego zestawu licówek (wykonanych z kompozytu lub porcelany), korygujących estetyczne wady uzębienia oraz poprawiające jego kształt.


Zapisz się na konsultację

Wypełnij i wyślij poniższy formularz.
Skontaktujemy się z Tobą w celu umówienia dogodnego terminu wizyty.

Nakładkowe wybielanie zębów

Metoda nakładkowego wybielania zębów jest coraz częściej wybierana przez Pacjentów ze względu na kontrolę, jaką mają nad całym procesem. Wymaga ona dwóch wizyt w gabinecie stomatologicznym – pierwsza służy pobraniu wycisków uzębienia, na których podstawie technik w laboratorium protetycznym wykona wspomniane nakładki; podczas kolejnej dentysta przekazuje je do domowego użytku Pacjentowi wraz ze specjalnym żelem wybielającym i instruktażem. Leczona osoba wkłada nakładki do ust do snu, powtarzając czynność aż do osiągnięcia satysfakcjonującego koloru uśmiechu. Pierwsze efekty są widoczne po kilku dniach, jednak procedura trwa przeważnie około 2 tygodnie. W trakcie wybielania i dwa tygodnie po zakończeniu sugeruje się utrzymanie białej diety.

licówki warszawa ochota

Zobacz efekty leczenia naszych Pacjentów

Pani Paulina
Pani Paulina zgłosiła się do nas z marzeniem o pięknym białym uzębieniu. Niestety wybielanie nie przyniosłoby zadowalającego efektu ze względu na mocne przebarwienia, więc razem z Pacjentką podjęliśmy decyzje o wykonaniu licówek kompozytowych na 10 górnych i dolnych zębach. Dzięki zastosowaniu pełnej odbudowy Pani Paulina uzyskała wymarzony uśmiech, który zostanie z nią na wiele lat.
Before After Pani Paulina Przed licowka - Pani Paulina (Anna) - licówka, estetycznaPani Paulina Po licowka - Pani Paulina (Anna) - licówka, estetyczna
Pan Robert

Problem Pana Roberta stanowiła ciemniejsza jedynka, która utraciła swój kolor po leczeniu kanałowym i wyróżniała się na tle pozostałego uzębienia. Używając odpowiednich materiałów, wykonaliśmy licówkę kompozytową, przywracając wcześniejszą barwę zęba oraz poprawiając jego kształt. Pacjent zdecydował się również na drobną korektę drugiej jedynki, aby zniwelować niechcianą przerwę między siekaczami. W ciągu jednej wizyty uśmiech pana Roberta został zupełnie odmieniony.

Before After Pan Robert przed - Pan Robert (Michał) - licówka, estetycznaPan Robert po - Pan Robert (Michał) - licówka, estetyczna
Pani Julia

Pacjentka zgłosiła się do naszego gabinetu ze startymi brzegami siecznymi górnych jedynek oraz poszarzałym kolorem. Zdecydowaliśmy się na bonding, czyli odbudowę brakujących tkanek zęba przy użyciu materiału kompozytowego. Jest to metoda bezinwazyjna, nie wymaga szlifowania i daje naturalny efekt bez widocznej granicy wypełnienia z zębem. Ze względu na dokładną diagnostykę, wcześniejsze leczenie ortodontyczne i analizę ruchów żuchwy, zminimalizowano ryzyko odkruszenia wypełnień. Wykonaliśmy małe korekty a uśmiech pacjentki zmienił się diametralnie.

 

Before After Pani Julia przed - Pani JuliaPani Julia po - Pani Julia
Pani Marta

Pani Marta zgłosiła się do naszego gabinetu chcąc uzyskać jaśniejszy uśmiech z wyrównaną linią zębów. Bardzo przeszkadzało jej ustawienie lewej górnej dwójki, ale nie chciała poddać się leczeniu ortodontycznemu. Ze względu na młody wiek pacjentki, odrzuciliśmy licówki porcelanowe, aby uniknąć szlifowania zębów.  Pani Marta zdecydowała się na metamorfozę materiałem kompozytowym. Pacjentka wybrała jasny odcień pasujący do swojej ciemniejszej karnacji. Dzięki odbudowie zębów od piątki do piątki otrzymaliśmy wyrównany górny łuk zębowy oraz poszerzoną linię uśmiechu. Osiągnięte efekty spełniły wszystkie oczekiwania Pani Marty. 

Before After Pani Marta 6570 przed 1 - Pani MartaPani Marta 6570 po - Pani Marta
Pan Grzegorz

Pan Grzegorz zgłosił się do gabinetu niezadowolony z kształtu i koloru swoich zębów. Pacjent na dwójkach górnych posiadał korony kompozytowe, dlatego zdecydowaliśmy się na metamorfozę używając materiału kompozytowego, bez konieczności wymiany koron na ceramiczne. Pan Grzegorz zdecydował się na wymarzony, jaśniejszy odcień zębów, którego nie mógł osiągnąć podczas wybielania. Odbudowane zostały zęby górnego łuku od czwórki do czwórki. Pacjent opuścił gabinet z uśmiechem na twarzy.

Before After Pan Grzegorz przed - Pan GrzegorzPan Grzegorz po - Pan Grzegorz
Pani Ewelina

Pani Ewelina marzyła o zamknięciu szpar między zębami. Dzięki licówkom kompozytowym wyrównano długości zębów oraz zamknięto szpary pomiędzy nimi. Idealne dopasowanie koloru umożliwiło założenie łącznie tylko 4 licówek kompozytowych, na jedynki oraz dwójki. Pani Ewelina uzyskała harmonijny, pełniejszy uśmiech.

 

Before After Pani Ewelina przed - Pani EwelinaPani Ewelina po - Pani Ewelina
Pani Monika

Pacjentka zgłosiła się do nas parę lat po zakończeniu leczenia ortodontycznego w innym gabinecie, którego efekt nie spełnił oczekiwań estetycznych. Pacjentka nie chciała powtórnie leczyć zębów ortodontycznie, ani zakładać licówek porcelanowych ze względu na konieczne szlifowanie zębów. Zdecydowaliśmy się na odbudowę zębów materiałem kompozytowym wyrównując linie uśmiechu. Poprawiony został kształt i kolor zębów. Pacjentka opuściła gabinet z efektem, który spełnił jej oczekiwania estetyczne.

Before After Pani Monika 6882 przed - Pani MonikaPani Monika 6882 po - Pani Monika
Pani Marta

Pani Marta zgłosiła się do naszego gabinetu celem leczenia ortodontycznego. Dzięki poprawnemu ustawieniu zębów pacjentka przestała je ścierać i możliwa była odbudowa nierównych powierzchni. Pani Marcie zależało również na odświeżeniu koloru, zdecydowaliśmy się na odbudowę zębów za pomocą licówek kompozytowych. Po zakończonej metamorfozie uśmiech pacjentki stał się pełniejszy a piękny jasny kolor dodał pewności siebie.

 

Before After Pani Marta 7203 przed - Pani MartaPani Marta 7203 po - Pani Marta

Wybielanie zębów martwych

Leczenie kanałowe jest nieraz ostatnią deską ratunku zęba przed ekstrakcją, jednakże po jego wykonaniu może on z czasem nabrać szarego odcienia wyróżniającego się na tle pozostałych zębów. Pacjentom chcącym sprawnie rozwiązać ten problem rekomendujemy wybielanie zębów martwych, będące skutecznym i całkowicie bezpiecznym zabiegiem. W komorze zębowej wykonujemy niewielki otwór, przez który wprowadzona zostaje substancja wybielająca, a następnie zasklepiamy powstały ubytek nowoczesnym materiałem. Przed podjęciem jakichkolwiek działań przeprowadzamy oczywiście dokładną diagnostykę w postaci RTG, aby precyzyjnie określić szczelność wypełnionych kanałów oraz uniknąć niechcianych komplikacji.


Zapisz się na konsultację

Wypełnij i wyślij poniższy formularz.
Skontaktujemy się z Tobą w celu umówienia dogodnego terminu wizyty.

Licówki zębowe

Dzięki zakładanym na zęby licówkom Pacjenci mogą uzyskać wymarzony uśmiech w krótkim czasie. Czym one właściwie są? To bardzo cienkie płatki wytwarzane z kompozytów lub porcelany. Ich zadaniem jest poprawa kształtu oraz koloru zębów, a także maskowanie diastem, czyli przerw pomiędzy górnymi siekaczami. Mocowane są do delikatnie oszlifowanej widocznej części zęba przy pomocy specjalnego cementu dentystycznego, zapewniającego wyjątkową trwałość i szczelność. Dzięki wykonaniu z nowoczesnych materiałów licówki są bardzo wytrzymałe, odznaczają się również wysoką odpornością na przebarwienia. Nasza klinika przeprowadza leczenie za pomocą dwóch rodzajów licówek:

Należy zaznaczyć, że założenie licówek wymaga przynajmniej dwóch wizyt w gabinecie stomatologicznym. Pierwsza opiera się na szczegółowej diagnostyce oraz planowaniu leczenia, pobierane są również wyciski uzębienia przesyłane do współpracującego z naszą kliniką laboratorium protetycznego. Tam doświadczony technik dentystyczny z pełną dbałością o najdrobniejsze detale wytwarza spersonalizowane licówki. Kiedy już je otrzymamy, Pacjent zostaje zaproszony ponownie, w celu stałego zamocowania „płatków” na zębach.

Korekcja drobniejszych uszkodzeń i niedoskonałości przy pomocy bondingu

Bondingiem nazywamy nowoczesny kompozytowy materiał, dzięki któremu skutecznie odbudowujemy drobniejsze ubytki w strukturze zęba oraz korygujemy jego kształt. Bazuje on na naturalnych żywicach, dlatego też jest całkowicie neutralny dla organizmu i nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych, zaś duża liczba dostępnych kolorów pozwala na bardzo dokładne dopasowanie bondingu do pozostałej części uzębienia. Zabieg przebiega stosunkowo szybko i bardzo prosto, gdyż dentysta pokrywa dany ząb kilkoma warstwami wspomnianego materiału, a następnie skrupulatnie go formuje. Następnie używa specjalnej lampy, której światło utwardza tak powstałe wypełnienie.
Bonding posiada wiele zalet, lecz do najważniejszych z nich należy dosyć niska cena oraz wysoka estetyka. Materiał nie wyróżnia się na tle stałych zębów dzięki niewidocznej granicy wypełnienia, a jego plastyczność pozwala na niemal dowolne formowanie. Jedynym mankamentem jest właściwie nieco słabsza odporność bondingu w porównaniu do pozostałych wypełnień światłoutwardzalnych, co tworzy konieczność okresowego powtarzania zabiegu (średnio co rok lub 2 lata).

Wypełnienia inlay/onlay

Nazywane są często nakładami koronowymi, pozwalają na estetyczną odbudowę nawet poważnie uszkodzonych zębów. Są indywidualnie dopasowane, a wytwarza się je z nowoczesnych materiałów w laboratorium protetycznym, na bazie precyzyjnych wycisków uzębienia. Należy podkreślić, że założenie wypełnień inlay/onlay jest poprzedzone bardzo dokładną diagnostyką, zapewniającą optymalne efekty leczenia oraz przywrócenie pierwotnej funkcjonalności jamy ustnej – zachowany zostaje poprawny punkt styku pomiędzy zębami przeciwstawnymi, co zapobiega ich nadmiernemu ścieraniu. Nakłady koronowe są produkowane z kompozytów lub porcelany, gwarantujących nieprzeciętą wytrzymałość rekonstrukcji.

 

Zespół doświadczonych ekspertów

Osiągnięcie zadowalających efektów wizualnych wymaga od lekarza niezwykłych umiejętności. Eksperci kliniki Pro Ortodont wyróżniają się zmysłem estetycznym, a tworzone przez nich prace niezwykle sugestywnie harmonizują się z pozostałym uzębieniem naturalnym. Oczywiście nasi dentyści dbają o najwyższe standardy leczenia, w tym jego całkowite bezpieczeństwo. Dlatego przed wdrożeniem jakiegokolwiek rozwiązania dogłębnie analizują problem oraz przeprowadzają rzetelną diagnostykę, zapewniającą niezbędne informacje. Warto zaznaczyć, że stomatolodzy Pro Ortodont zawdzięczają swoje wykształcenie prestiżowym uczelniom, zaś doświadczenie wieloletniej praktyce w wiodących placówkach stomatologicznych. Pęd do samodoskonalenia sprawia, iż nieustannie poszerzają swoje kompetencje podczas różnych szkoleń lub kursów, zapewniających znajomość nowoczesnej metodyki umożliwiającej spełnianie marzeń o pięknym uśmiechu naszych Pacjentów!

Co możesz teraz zrobić?

Jeśli chciałbyś zmienić swoje życie, zacznij od uśmiechu! Piękne uzębienie bez wątpienia poprawi Twój komfort psychiczny oraz zmotywuje do podejmowania inicjatyw towarzyskich, jak i zawodowych! Nasza klinika dysponuje bogatą ofertą rozwiązań z zakresu stomatologii estetycznej, a zauważalne efekty osiągniemy w krótkim czasie. Na wizytę możesz się umówić, dzwoniąc pod numer +48 22 414 68 89 lub wypełniając formularz.

Poznaj najczęstsze pytania dotyczące stomatologii estetycznej

Zabieg wybielania nie wpływa na kolor materiału kompozytowego, dlatego nie ma konieczności ich wymiany. Jednak w celu uzyskania najlepszych efektów estetycznych, rekomenduje się wymianę starych wypełnień.

Przez okres około 2 tygodni od zakończenia wybielania zaleca się stosowanie tzw. białej diety. Należy unikać spożywania produktów barwiących, takich jak: kawa, herbata, jagody,  buraki oraz czerwone wino. Powinno się również zrezygnować z palenia tytoniu. Jeśli stosujemy się do zaleceń efekty wybielania mogą się utrzymać nawet do 2 lat.

Licówki są jedną z najlepszych metod służących poprawie estetyki uśmiechu, jednak wymagają dbałości o higienę i uważności w kwestii diety. Bezpośrednio po ich założeniu, przez okres 2 tygodni należy unikać spożywania produktów barwiących szkliwo. Należy stosować podobne zasady pielęgnacji jak w przypadku naturalnych zębów.

 

Zadzwoń: +48 22 414 68 89 lub +48 79 187 68 88