Przekonaj się, jak spektakularne efekty możemy osiągnąć. Aby porównać zdjęcie przed leczeniem i efekt końcowy – przytrzymaj suwak, który znajduje się na środku zdjęcia i przesuń go w prawo lub w lewo.

 

Pani Paulina
Pani Paulina zgłosiła się do nas z marzeniem o pięknym białym uzębieniu. Niestety wybielanie nie przyniosłoby zadowalającego efektu ze względu na mocne przebarwienia, więc razem z Pacjentką podjęliśmy decyzje o wykonaniu licówek kompozytowych na 10 górnych i dolnych zębach. Dzięki zastosowaniu pełnej odbudowy Pani Paulina uzyskała wymarzony uśmiech, który zostanie z nią na wiele lat.
Before After Pani Paulina Przed licowka - Pani Paulina (Anna) - licówka, estetycznaPani Paulina Po licowka - Pani Paulina (Anna) - licówka, estetyczna
Pan Robert

Problem Pana Roberta stanowiła ciemniejsza jedynka, która utraciła swój kolor po leczeniu kanałowym i wyróżniała się na tle pozostałego uzębienia. Używając odpowiednich materiałów, wykonaliśmy licówkę kompozytową, przywracając wcześniejszą barwę zęba oraz poprawiając jego kształt. Pacjent zdecydował się również na drobną korektę drugiej jedynki, aby zniwelować niechcianą przerwę między siekaczami. W ciągu jednej wizyty uśmiech pana Roberta został zupełnie odmieniony.

Before After Pan Robert przed - Pan Robert (Michał) - licówka, estetycznaPan Robert po - Pan Robert (Michał) - licówka, estetyczna
Pani Marta

Nastoletnia Marta miała problem z przeżuwaniem i mówieniem, gdyż borykała się ze zgryzem otwartym. Nie była również zadowolona ze swojego uśmiechu, podczas którego nie było widać zębów, a jedynie język. Ponadto Pacjentka cierpiała z powodu dysfunkcji języka w postaci przetrwałego niemowlęcego połykania. Zgryz otwarty został zamknięty za pomocą aparatu stałego i wszczepionych mikroimplantów ortodontycznych, dzięki czemu uniknęliśmy usuwania zębów, język zaś poprzez systematyczne ćwiczenia odzyskał prawidłową funkcję.

Before After Psykala przed - Pani Marta - OrtoPsykala po - Pani Marta - Orto
Pani Julia

Pacjentka zgłosiła się do naszego gabinetu ze startymi brzegami siecznymi górnych jedynek oraz poszarzałym kolorem. Zdecydowaliśmy się na bonding, czyli odbudowę brakujących tkanek zęba przy użyciu materiału kompozytowego. Jest to metoda bezinwazyjna, nie wymaga szlifowania i daje naturalny efekt bez widocznej granicy wypełnienia z zębem. Ze względu na dokładną diagnostykę, wcześniejsze leczenie ortodontyczne i analizę ruchów żuchwy, zminimalizowano ryzyko odkruszenia wypełnień. Wykonaliśmy małe korekty a uśmiech pacjentki zmienił się diametralnie.

 

Before After Pani Julia przed - Pani JuliaPani Julia po - Pani Julia
Pani Marta

Pani Marta zgłosiła się do naszego gabinetu chcąc uzyskać jaśniejszy uśmiech z wyrównaną linią zębów. Bardzo przeszkadzało jej ustawienie lewej górnej dwójki, ale nie chciała poddać się leczeniu ortodontycznemu. Ze względu na młody wiek pacjentki, odrzuciliśmy licówki porcelanowe, aby uniknąć szlifowania zębów.  Pani Marta zdecydowała się na metamorfozę materiałem kompozytowym. Pacjentka wybrała jasny odcień pasujący do swojej ciemniejszej karnacji. Dzięki odbudowie zębów od piątki do piątki otrzymaliśmy wyrównany górny łuk zębowy oraz poszerzoną linię uśmiechu. Osiągnięte efekty spełniły wszystkie oczekiwania Pani Marty. 

Before After Pani Marta 6570 przed 1 - Pani MartaPani Marta 6570 po - Pani Marta
Pan Grzegorz

Pan Grzegorz zgłosił się do gabinetu niezadowolony z kształtu i koloru swoich zębów. Pacjent na dwójkach górnych posiadał korony kompozytowe, dlatego zdecydowaliśmy się na metamorfozę używając materiału kompozytowego, bez konieczności wymiany koron na ceramiczne. Pan Grzegorz zdecydował się na wymarzony, jaśniejszy odcień zębów, którego nie mógł osiągnąć podczas wybielania. Odbudowane zostały zęby górnego łuku od czwórki do czwórki. Pacjent opuścił gabinet z uśmiechem na twarzy.

Before After Pan Grzegorz przed - Pan GrzegorzPan Grzegorz po - Pan Grzegorz
Pani Ewelina

Pani Ewelina marzyła o zamknięciu szpar między zębami. Dzięki licówkom kompozytowym wyrównano długości zębów oraz zamknięto szpary pomiędzy nimi. Idealne dopasowanie koloru umożliwiło założenie łącznie tylko 4 licówek kompozytowych, na jedynki oraz dwójki. Pani Ewelina uzyskała harmonijny, pełniejszy uśmiech.

 

Before After Pani Ewelina przed - Pani EwelinaPani Ewelina po - Pani Ewelina
Pani Monika

Pacjentka zgłosiła się do nas parę lat po zakończeniu leczenia ortodontycznego w innym gabinecie, którego efekt nie spełnił oczekiwań estetycznych. Pacjentka nie chciała powtórnie leczyć zębów ortodontycznie, ani zakładać licówek porcelanowych ze względu na konieczne szlifowanie zębów. Zdecydowaliśmy się na odbudowę zębów materiałem kompozytowym wyrównując linie uśmiechu. Poprawiony został kształt i kolor zębów. Pacjentka opuściła gabinet z efektem, który spełnił jej oczekiwania estetyczne.

Before After Pani Monika 6882 przed - Pani MonikaPani Monika 6882 po - Pani Monika
Pani Marta

Pani Marta zgłosiła się do naszego gabinetu celem leczenia ortodontycznego. Dzięki poprawnemu ustawieniu zębów pacjentka przestała je ścierać i możliwa była odbudowa nierównych powierzchni. Pani Marcie zależało również na odświeżeniu koloru, zdecydowaliśmy się na odbudowę zębów za pomocą licówek kompozytowych. Po zakończonej metamorfozie uśmiech pacjentki stał się pełniejszy a piękny jasny kolor dodał pewności siebie.

 

Before After Pani Marta 7203 przed - Pani MartaPani Marta 7203 po - Pani Marta
Pan Marek

Marek zgłosił się z krzywymi zębami oraz brakiem miejsca na kieł i lewy boczny siekacz, dodatkowo występował u niego zgryz krzyżowy przedni. U Pacjenta zastosowaliśmy metalowy aparat samoligaturujacy, dzięki któremu rozszerzyliśmy górny oraz dolny łuk zębowy. Tym sposobem leczenie nie wymagało ekstrakcji zębów, a Marek jest bardzo zadowolony z estetyki swojego uzębienia i nie może przestać się uśmiechać.

Before After Baron przed - Pan Marek - OrtoBaron po - Pan Marek - Orto
Pan Sebastian

U Pana Sebastiana występowała rzadka wada rozwojowa w postaci braku licznych zębów stałych, czyli tzw. oligodoncja. Przez nią Pacjent miał problemy z gryzieniem i mówieniem, ponadto obniżona została estetyka jego uśmiechu. Pan Sebastian postanowił podjąć się kompleksowego leczenia ortodontycznego przy pomocy klasycznego aparatu stałego, co skutecznie uszeregowało jego zęby. Poczyniliśmy także przygotowania do wszczepienia implantów, m.in. zastosowanie biomateriału odbudowującego brakujące tkanki kostne. Na wspomniane implanty osadziliśmy zaś korony protetyczne. Dzięki temu nasz Pacjent dzisiaj dysponuje pięknym uzębienie, z którego cieszy się on i jego żona.

Before After Lapinski przed - Pan Sebastian - OrtoLapinski po - Pan Sebastian - Orto
Pani Patrycja

Patrycja poza posiadaniem krzywych zębów i zgryzu krzyżowego borykała się również z dodatkowym problemem – nie miała górnych dwójek, przez co niechętnie się uśmiechała. Dzięki zastosowaniu aparatu stałego rozszerzyliśmy łuk zębowy oraz zsunęliśmy siekacze centralne, tworząc miejsce na brakujące zęby. Następnie wstawiliśmy implanty wyposażone w korony pełnoceramiczne. Rozwiązanie w pełni zadowoliło Pacjentkę, która znów może obdarzać bliskich swoim pięknym uśmiechem.

Before After Magda przed - Pani Patrycja - OrtoMagda po - Pani Patrycja - Orto
Pani Hanna

Pani Hanna zgłosiła się do nas z powodu rozchwianych zębów dolnych i obawy, że w końcu wypadną. Odwrotnie zachodzące siekacze powodowały wyważanie uzębienia dolnego przez górne. Wraz z Pacjentką podjęliśmy decyzję o  leczeniu ortodontycznym aparatami stałymi samoligaturujacymi. Dzięki temu skorygowaliśmy nagryz oraz osiągnęliśmy stabilne podparcie zębów. Estetykę koron zębów przednich poprawiliśmy przy pomocy bondingu, brakujące zęby zaś uzupełniliśmy implantami.

Before After Radomska przed - Pani Hanna - OrtoRadomska po - Pani Hanna - Orto
Pan Ryszard
Ryszard jako nastolatek bardzo wstydził się swoich zębów. Wystające kły i odwrotny nagryz siekaczy wpływały na estetykę uśmiechu i utrudniały mu gryzienie. Przy użyciu aparatu samoligaturujacego uzyskaliśmy prawidłowy nagryz wspomnianych siekaczy oraz prawidłowo wprowadziliśmy kły do łuku zębowego. W tej chwili Ryszard oczekuje na odbudowę startych brzegów siecznych, które były związane z odwrotnym nagryzem.
Before After Tomek przed - Pan Ryszard - OrtoTomek po 1 - Pan Ryszard - Orto