Przekonaj się, jak spektakularne efekty możemy osiągnąć. Aby porównać zdjęcie przed leczeniem i efekt końcowy – przytrzymaj suwak, który znajduje się na środku zdjęcia i przesuń go w prawo lub w lewo.
Problem ze zgryzem Pana Michała był złożony – nałożyły się tu na siebie takie nieprawidłowości jak prawostronny zgryz krzyżowy, stłoczenia w górnym i dolnym łuku zębowym oraz niewłaściwa praca języka. Pomogliśmy Panu Michałowi, stosując leczenie poszerzającym górny łuk zębowy aparatem Hyrax oraz górnym i dolnym aparatem stałym. Po przeprowadzonym leczeniu uśmiech Pana Michała prezentuje się bez porównania lepiej.




Pani Ewelina chciała skorygować wady zgryzu. Problemem były stłoczenia w łuku górnym i dolnym. Wdrożyliśmy leczenie za pomocą górnego i dolnego aparatu stałego samoligaturującego, którego zamki są na cały okres terapii przyklejane do powierzchni zębów. Nie trzeba chyba dodawać, że leczenie przyniosło wyraźną poprawę.






Pan Grzegorz odwiedził nas w poszukiwaniu recepty na wadę zgryzu. Zdiagnozowaliśmy cały szereg problemów – nie tylko zgryz otwarty, ale też boczny i przedni zgryz krzyżowy. Z tymi nieprawidłowościami wiązała się też niewłaściwa praca języka. Żeby skutecznie skorygować zgryz Pana Grzegorza, wykonaliśmy niezbędne ekstrakcje w łuku dolnym oraz zastosowaliśmy leczenie górnym i dolnym aparatem stałym.






U Pani Klaudii problemem były stłoczenia w górnym i dolnym łuku zębowym. Aby skorygować tę wadę zgryzu, zastosowaliśmy górny i dolny aparat stały samoligaturujący, w którym zamiast ligatur znanych z tradycyjnych aparatów wykorzystywane są specjalne klapki, co pozwala skrócić czas leczenia. Tym sposobem udało się doprowadzić zgryz Pani Klaudii do prawidłowego stanu.






Piętnastoletnia Agnieszka miała problem z obustronnym zgryzem krzyżowym. Aby pomóc jej uporać się z tym kłopotem, zastosowaliśmy aparat ortodontyczny Hyrax w celu poszerzenia górnego łuku zębowego. Oprócz tego w terapii wykorzystaliśmy górny i dolny aparat stały.






Nastoletni Tomek trafił do nas z problemem krzywych zębów, będących źródłem kompleksów. Jak się okazało, winę ponosiły stłoczenia zębów. Wdrożyliśmy leczenie ortodontyczne, stosując w tym celu górny i dolny aparat stały. Teraz zęby Tomka są już proste – w ciągu 20 miesięcy udało się doprowadzić je do stanu, który tu widzicie.






Problemem Pana Pawła był zgryz krzyżowy, czyli nachodzenie uzębienia dolnego na górne, oraz stłoczenia zębów, zarówno w łuku górnym, jak i dolnym. Niezwłocznie podjęliśmy się leczenia ortodontycznego. Przy zastosowaniu górnego i dolnego aparatu stałego udało się skorygować uzębienie Pana Pawła. Efekty mówią same za siebie.






Problemem Pana Marcina były stłoczenia zębów. Przez tę wadę zgryzu w górnym łuku zębowym brakowało miejsca na kły. Żeby zażegnać ten problem, musieliśmy wykonać ekstrakcje. Następnie wdrożyliśmy leczenie za pomocą ortodontycznego aparatu stałego górnego i dolnego. Po skutecznej terapii zgryz Pana Marcina wygląda już zupełnie inaczej.






U Pani Marty problemem był zgryz krzyżowy i stłoczenia w górnym i dolnym łuku zębowym. Aby skorygować zgryz niezbędne było przeprowadzenie ekstrakcji w łuku dolnym. Zastosowaliśmy też leczenie górnym i dolnym aparatem stałym, co umożliwiło osiągnięcie zadowalających rezultatów.






Pan Kacper nie był zadowolony z estetyki swojego uśmiechu. Źródłem problemu były stłoczenia zębów, zarówno w górnym jak i dolnym łuku zębowym. Zastosowaliśmy leczenie górnym i dolnym aparatem stałym. Widząc teraz uśmiech pana Kacpra, można przekonać się na własne oczy, że leczenie ortodontyczne przyniosło należyte efekty.






Problemem Pana Krzysztofa były krzywe zęby. Występowały między nimi szpary, dwójki były dotknięte mikrodoncją (rozmiar mniejszy niż prawidłowy w danej grupie zębów), a język nie pracował prawidłowo. Efektem tego stanu była nie tylko zaburzona estetyka uśmiechu, ale również trudności z wyraźną wymową.
By zaradzić tym problemom, zastosowaliśmy leczenie górnym i dolnym aparatem stałym. Dzięki temu oraz kosmetycznej odbudowie siekaczy bocznych szpary zostały zamknięte. Prawidłową wymowę udało się przywrócić za pomocą kolców językowych oraz dzięki ścisłej współpracy z logopedą. Efekt mówi sam za siebie!












Problem Pana Roberta stanowiła ciemniejsza jedynka, która utraciła swój kolor po leczeniu kanałowym i wyróżniała się na tle pozostałego uzębienia. Używając odpowiednich materiałów, wykonaliśmy licówkę kompozytową, przywracając wcześniejszą barwę zęba oraz poprawiając jego kształt. Pacjent zdecydował się również na drobną korektę drugiej jedynki, aby zniwelować niechcianą przerwę między siekaczami. W ciągu jednej wizyty uśmiech pana Roberta został zupełnie odmieniony.












Pani Marta zgłosiła się do naszego gabinetu celem leczenia ortodontycznego. Dzięki poprawnemu ustawieniu zębów pacjentka przestała je ścierać i możliwa była odbudowa nierównych powierzchni. Pani Marcie zależało również na odświeżeniu koloru, zdecydowaliśmy się na odbudowę zębów za pomocą licówek kompozytowych. Po zakończonej metamorfozie uśmiech pacjentki stał się pełniejszy a piękny jasny kolor dodał pewności siebie.






Pani Anna zgłosiła się do nas z problemem nieestetycznych wypełnień w zębach górnych oraz złamaniem połowy korony dwójki. Podczas wizyty konsultacyjnej wykonaliśmy niezbędne badania diagnostyczne i omówiliśmy z Pacjentką szczegółowy plan leczenia. Po przeprowadzonym leczeniu wykonaliśmy rekonstrukcję dwójki materiałem kompozytowym oraz licówki kompozytowe na trzech górnych siekaczach. Pacjentka zachwycona nowym wymiarem uśmiechu, zapisała się już na odbudowę pozostałych zębów, aby móc cieszyć się perfekcyjnym wyglądem uzębienia.












Pan Sławomir zgłosił się do naszej kliniki w celu przeprowadzenia kompleksowego leczenia. Podczas konsultacji wykonaliśmy wszystkie niezbędne badania diagnostyczne, po których omówiliśmy z Pacjentem szczegółowy plan leczenia. Pierwszym jego etapem była profesjonalna higienizacja, po której przystąpiono do leczenia zachowawczego oraz niezbędnych zabiegów chirurgicznych. Następnie, w celu uzupełnienia braków zębowych, wdrożono leczenie implantoprotetyczne. Na uzębieniu Pana Sławomira zamocowano estetyczne korony ceramiczne na implantach, które wyróżniają się trwałością i estetycznym wyglądem – wiernie oddającym naturalne uzębienie. Efekty leczenia spełniły oczekiwania Pacjenta, który dzięki udanej metamorfozie uśmiechu odzyskał pewność siebie i lepsze samopoczucie.






Nastoletnia Marta miała problem z przeżuwaniem i mówieniem, gdyż borykała się ze zgryzem otwartym. Nie była również zadowolona ze swojego uśmiechu, podczas którego nie było widać zębów, a jedynie język. Ponadto Pacjentka cierpiała z powodu dysfunkcji języka w postaci przetrwałego niemowlęcego połykania. Zgryz otwarty został zamknięty za pomocą aparatu stałego i wszczepionych mikroimplantów ortodontycznych, dzięki czemu uniknęliśmy usuwania zębów, język zaś poprzez systematyczne ćwiczenia odzyskał prawidłową funkcję.






Pacjentka zgłosiła się do naszego gabinetu ze startymi brzegami siecznymi górnych jedynek oraz poszarzałym kolorem. Zdecydowaliśmy się na bonding, czyli odbudowę brakujących tkanek zęba przy użyciu materiału kompozytowego. Jest to metoda bezinwazyjna, nie wymaga szlifowania i daje naturalny efekt bez widocznej granicy wypełnienia z zębem. Ze względu na dokładną diagnostykę, wcześniejsze leczenie ortodontyczne i analizę ruchów żuchwy, zminimalizowano ryzyko odkruszenia wypełnień. Wykonaliśmy małe korekty a uśmiech pacjentki zmienił się diametralnie.






Pani Marta zgłosiła się do naszego gabinetu chcąc uzyskać jaśniejszy uśmiech z wyrównaną linią zębów. Bardzo przeszkadzało jej ustawienie lewej górnej dwójki, ale nie chciała poddać się leczeniu ortodontycznemu. Ze względu na młody wiek pacjentki, odrzuciliśmy licówki porcelanowe, aby uniknąć szlifowania zębów. Pani Marta zdecydowała się na metamorfozę materiałem kompozytowym. Pacjentka wybrała jasny odcień pasujący do swojej ciemniejszej karnacji. Dzięki odbudowie zębów od piątki do piątki otrzymaliśmy wyrównany górny łuk zębowy oraz poszerzoną linię uśmiechu. Osiągnięte efekty spełniły wszystkie oczekiwania Pani Marty.






Pan Grzegorz zgłosił się do gabinetu niezadowolony z kształtu i koloru swoich zębów. Pacjent na dwójkach górnych posiadał korony kompozytowe, dlatego zdecydowaliśmy się na metamorfozę używając materiału kompozytowego, bez konieczności wymiany koron na ceramiczne. Pan Grzegorz zdecydował się na wymarzony, jaśniejszy odcień zębów, którego nie mógł osiągnąć podczas wybielania. Odbudowane zostały zęby górnego łuku od czwórki do czwórki. Pacjent opuścił gabinet z uśmiechem na twarzy.






Pani Ewelina marzyła o zamknięciu szpar między zębami. Dzięki licówkom kompozytowym wyrównano długości zębów oraz zamknięto szpary pomiędzy nimi. Idealne dopasowanie koloru umożliwiło założenie łącznie tylko 4 licówek kompozytowych, na jedynki oraz dwójki. Pani Ewelina uzyskała harmonijny, pełniejszy uśmiech.






Pacjentka zgłosiła się do nas parę lat po zakończeniu leczenia ortodontycznego w innym gabinecie, którego efekt nie spełnił oczekiwań estetycznych. Pacjentka nie chciała powtórnie leczyć zębów ortodontycznie, ani zakładać licówek porcelanowych ze względu na konieczne szlifowanie zębów. Zdecydowaliśmy się na odbudowę zębów materiałem kompozytowym wyrównując linie uśmiechu. Poprawiony został kształt i kolor zębów. Pacjentka opuściła gabinet z efektem, który spełnił jej oczekiwania estetyczne.






Marek zgłosił się z krzywymi zębami oraz brakiem miejsca na kieł i lewy boczny siekacz, dodatkowo występował u niego zgryz krzyżowy przedni. U Pacjenta zastosowaliśmy metalowy aparat samoligaturujacy, dzięki któremu rozszerzyliśmy górny oraz dolny łuk zębowy. Tym sposobem leczenie nie wymagało ekstrakcji zębów, a Marek jest bardzo zadowolony z estetyki swojego uzębienia i nie może przestać się uśmiechać.






U Pana Sebastiana występowała rzadka wada rozwojowa w postaci braku licznych zębów stałych, czyli tzw. oligodoncja. Przez nią Pacjent miał problemy z gryzieniem i mówieniem, ponadto obniżona została estetyka jego uśmiechu. Pan Sebastian postanowił podjąć się kompleksowego leczenia ortodontycznego przy pomocy klasycznego aparatu stałego, co skutecznie uszeregowało jego zęby. Poczyniliśmy także przygotowania do wszczepienia implantów, m.in. zastosowanie biomateriału odbudowującego brakujące tkanki kostne. Na wspomniane implanty osadziliśmy zaś korony protetyczne. Dzięki temu nasz Pacjent dzisiaj dysponuje pięknym uzębienie, z którego cieszy się on i jego żona.






Patrycja poza posiadaniem krzywych zębów i zgryzu krzyżowego borykała się również z dodatkowym problemem – nie miała górnych dwójek, przez co niechętnie się uśmiechała. Dzięki zastosowaniu aparatu stałego rozszerzyliśmy łuk zębowy oraz zsunęliśmy siekacze centralne, tworząc miejsce na brakujące zęby. Następnie wstawiliśmy implanty wyposażone w korony pełnoceramiczne. Rozwiązanie w pełni zadowoliło Pacjentkę, która znów może obdarzać bliskich swoim pięknym uśmiechem.






Pani Hanna zgłosiła się do nas z powodu rozchwianych zębów dolnych i obawy, że w końcu wypadną. Odwrotnie zachodzące siekacze powodowały wyważanie uzębienia dolnego przez górne. Wraz z Pacjentką podjęliśmy decyzję o leczeniu ortodontycznym aparatami stałymi samoligaturujacymi. Dzięki temu skorygowaliśmy nagryz oraz osiągnęliśmy stabilne podparcie zębów. Estetykę koron zębów przednich poprawiliśmy przy pomocy bondingu, brakujące zęby zaś uzupełniliśmy implantami.











